Voždovac u četvrtfinalu Kupa Srbije

29/10/2014Uncategorized, VESTI

„Zmajevi“ na gostovanju u Gornjem Milanovcu savladali domaći Metalac nakon jedanaesteraca i plasirali se u 8 najboljih ekipa u najmasovnijem domaćem fudbalskom takmičenju.

Nakon regularnih 90 minuta igre rezultat je bio 0:0 i kako pravila u Kupu Srbije nalažu odmah se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

U penal seriji više koncentracije imali su igrači Voždovca i slavili su konačnim rezultatom 5:4. Junak je naš iskusni čuvar mreže Darko Božović koji je odbranio dva udarca sa bele tačke igračima domaćih.

Trebalo bi istaći i da su „zmajevi“  igrali sa igračem manje od 34. (isključen Mihajlov) do 89. minuta, kada je isključen i igrač domaćeg sastava Sedlar.

Osnovne informacije:

Stadion: „Metalac“.

Gledalaca: oko 1.000.

Sudija: Majo Vujović (Novi Sad).

Žuti kartoni: Panić, Ovusu (Met), Mihajlov, Adamović, Božović (Vož).

Crveni kartoni: Sedlar (Met) u 87, Mihajlov (Vož) u 33.minutu.

Strelci iz jedanaesteraca: (0:0 Luković, Božović brani), 0:1 Sinđić, 1:1 Ivanović, 1:2 Petrović, 2:2 Mladenović, (2:2 Nikolić, Zogović brani), 3:2 Simov, 3:3 Kitanovski, 4:3 Brkić, 4:4 Zlatković, (4:4 Slađan Nikodijević promašaj), 4:5 Beljić.

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Ovusu, Sedlar, Simov, Panić (od 85. Luković), Ivanović (c), Stojković (od 69. Brkić), Mladenović, Merdović (od 69. Slađan Nikodijević), Ćirković.

Trener: Petrović

Voždovac: Božović, Kitanovski, Zlatković, Mihajlov (c), Nikolić, T.Petrović, Beljić (od 90+4 Džugurdić), Pavlović, Adamović (od 76. Sinđić), Škerjanc, Injac (od 42. D.Stojković).

Trener: Milinković