Вождовац савладао Младост у генералној проби пред Партизан

Фудбалери Вождовца успешни у  последњој тест утакмици пред почетак пролећног дела Јелен Суперлиге.

Вождовац – ­ Младост Лучани 3:1 (0:0)

Стадион: Вождовца. Без публике. Судија: Милан Караџић (Београд).Стрелци: Одита у 51.(из пенала) и 84. (из пенала) и Ловречич у 81. за Вождовац, а Големић у 78. минуту (из пенала) за Младост.

ВОЖДОВАЦ: Супић, Китановски, Николић, Стојковић, Златковић, М. Павловић, Јокић, Караклајић, Ловречич, Шкерјанц, Одита.

МЛАДОСТ: Крзнарић, Ђорђевић, Големић, Оташевић, Црномарковић, Ахчин, Радин, Милосављевић, Фрајдеј, С. Јовановић, Л. Јовановић. Играли су још: Гашић, Н. Милошевић, Тешић, Адамовић, Пешић, Живадиновић, Павлов.

Фудбалери Вождовца одиграли су и последњу тест утакмицу пред почетак пролећног дела Јелен Суперлиге. Генерална проба „змајева“ је успешно завршена – резултатом 3:1 савладана је екипа Младости из Лучана која је тренутно на осмом месту суперлигашке табеле са 19 бодова.

Први ударац на гол забележен је у 13. минуту сусрета када је Одита са 16 метара упутио снажан шут ка голману Младости, али је Крзнарић сигурно интервенисао. Уследиле су две шансе гостујућег тима, најпре је Саша Јовановић шутирао поред гола са 12 метара, а онда и Фрајдеј са нешто веће даљине. Сјајну шансу у првом полувремену имао је поново Одита који је после паса Караклајића из близине пуцао право у чувара мреже тима из Лучана.

Одита је у истом ритму наставио и у другом периоду меча, али није био прецизан. Коначно је затресао мрежу у 51. минуту и то из пенала који је досуђен након прекршаја Крзнарића над Шкерјанцом. Убрзо након водећег поготка, умало није дошло до изједначенја и то аутоголом. Златковић је прејако упутио лопту ка Супићу, али је исправио своју грешку, са гол-линије лопту је упутио далеко у аут, те је резултат остао 1:0. Младост је ипак изједначила у 78. минуту када је са једанаест метара голмана „змајева“ Супића матирао Големић. Снажан шут Ловренчића по земљи затресао је мрежу Младости и најавио победу Вождовца. За коначан резултат од 3:1 поново је прецизан са беле тачке био Одита.

Вождовац ће у 16. колу Јелен Суперлиге гостовати Партизану (субота, 21. фебруар од 16 часова).