Вечерње Новости: Фудбалери Вождовца освојили су свој историјски први бод у најелитнијем друштву у Србији

Екипа из Новог Сада играла је егал са Вождовцем (1:1) који је новајлија у Суперлиги. Голове су постигли Енвер Аливодић у 64. и Адам Марушић у 83. минуту

ФУДБАЛЕРИ Вождовца освојили су свој историјски први бод у најелитнијем друштву у Србији. Они су на стадиону Обилића на Врачару били домаћини новосадској Војводини, против које су у финишу меча изборили реми – 1:1 (0:0).

Гости из Новог Сада придружили су се најављеном „протесту“ неколико суперлигаша и нису желели да на време почну меч против „змајева“. Главни арбитар Јованетић из Ужица је због тога, сходно фудбалским правилима, пре него што је лопта кренула са центра дао жути картон капитену гостију Стојану Врањешу.

Фаворит из равнице је незахвалну улогу оправдао само на папиру па је тако и у другом колу у новој сезони, после ремија са Сремом одиграо још један реми. Вождовац је овим бодом бар донекле поправио утисак од прошле суботе са Карабурме. Домаћин је први могао до поготка, чиме би ова утакмица вероватно попримила нешто другачији ток, али Матеј Делач, голман Новосађана спасио је парадом своју мрежу после бомбе Стефана Ђорђевића у последњем минуту првог полувремена.

Дебитант у редовима Војводине Симон Вукчевић био је освежење за свој нови тим само у првом делу меча. У наставку утакмице до 63. минута скоро да је све на Врачару личило на успаванку. Онда је севнула контра Војводине, капитен Врањеш је пронашао усамљеног Енвера Аливодића у шеснаестерцу Вождовца, а стрелац је мирно сместио лопту главом иза леђа Николе Перића.

Домаћин је у потпуности заслужио бод и била би мала фудбалска неправда да је остало 0:1. За реми и велико славље домаћих побринуо се резервиста Адам Марушић, који је у 80. минуту искористио успаваност одбране Новосађана и са десет метара закуцао лопту иза Делачевих леђа.

Други новајлија у Суперлиги није успео да дође и до друге победе. Напредак је имао предност у Крагујевцу, али је Раднички успео да преокрене. Победнички гол постигнут је у 90. минту из једанаестерца.

Рад остаје редовна муштерија у Новом Пазару. Гол Адмира Кецапа био је довољан домаћинима да освоје три бода и погурају „грађевинаре“ ка дну, јер у прве две првенствене рунде немају ни освојен бод.

Драма у Суботици је завршена победом домаћих. Миљан Миливојев у 82. минуту је постигао један али вредан погодак за славље „плавих голубова“ и за тугу некадашњег стратега Спартака, а сада ОФК Београда Зорана Милинковића.

Богић Богићевић зато зна како са својим бившим пуленима. Он је са Јавором освојио бод против Доњег Срема у Пећинцима и задржао Ивањичане у врху Суперлиге после прва два кола.