Стефан Бабовић у идеалном тиму 20. кола Јелен Супер Лиге Србије

У избору најбољег тима кола, који традиционално саставља Интернет магазин Спортал, овога пута се из наших редова нашао Стефан Бабовић.Место у идеалном тиму 20.  кола Јелен Супер Лиге Србије заслужио је одличном игром и лепим поготком на мечу Вождовац – Напредак 3:1 (0:1).

Прочитајте шта је Спортал написао о најбољим играчима овог кола:

Завршена је 20. рунда такмичења по суперлигашким теренима, па је, дошао тренутак да вам представимо најбоље поједнинце утакмица.

Црвена звезда и Партизан су тешком муком дошли до бодова, Чукарички је наставио европски плес, док је Нови Пазар срушио традицију и први пут победио Војводину.

На Бановом брду Чукарички је одиграо одличан меч против тврдог Јавора и на крају у последњим секундама славио.

BOLJA2

Дејан Ранковић (Слобода) – Саиграчи су му, фудбалски речено, сели у крило, терали га да их чува и он је то чинио против Партизана, бранећи и оно што су сви видели у мрежи, али ипак, на крају, није могао сам да изнесе терет меча. Упркос томе, шта је све одбранио, посебно шансе Петра Шкулетића, Андрије Живковића и Николе Дринчића, са правом носи епитет најбољег играча кола.

Лазар Поповић (Раднички 1923) – Нови тренер Крагујевчана Предраг Ристановић је одлучио да на свом дебију као шеф стручног штаба Радничког против Рада, младог нападача Лазара Поповића прекомандује на десног бека. То не само да је дало резултата у одбрани домаћина већ је управо Поповић био креатор акције која је донела гол водећи гол домаћину.

Радош Булатовић (Раднички Ниш) – Изузетно високи штопер Нишлија наставља са добрим играма. Фудбалер који се после кратког излета у Мађарску вратио српском фудбалу командује одбраном тима са југа Србије. Управо је његовим голом у шестом минуту Раднички стекао предност над ОФК Београдом.

Владимир Оташевић (Нови Пазар) – Добили су Пазарци много довођењем некадашњег играча Металца. Командовао је одбраном и овај пут на најбољи могући начин, пленио сигурношћу испред Марка Шимића. Није се ни видео Лазар Веселиновић поред њега, а тиме је пола посла за домаћина било завршено.

Никола Мијаиловић (Црвена звезда) – Не би било лако Црвеној звезди да нема одличног левог бека. Мијаиловић је можда касно сазрео, али му је то дало прилику да много мудрије користи како таленат, тако и оно што је научио играјући у иностранству. И поред тога што се није осећао најбоље пред меч са Доњим Сремом, тражио је да игра, а управо је његов шут Нејц Печник преусмерио у мрежу.

Стефан Бабовић (Вождовац) – Момак који зна фудбал, који поседује велико знање, и који када искључи одређене „бубице“ и потез више, одигра управо као што је то учинио против Напретка. Гол са дистанце, потом и асистенција, а на све то свих 90 минута кретања у оба правца.

Саша Илић (Партизан) – Мајстор остаје мајстор. Упркос томе што је далеко од оног Саше Илића од пре неколико година и даље поседује толико знање и квалитет, да они надоместе све оно што године примања удараца на теренима Јелен Суперлиге Србије одузму. У првом полувремену је био међу најлошијима на терену, али у другом је одиграо тако да је апсолутни јунак тешко извојеване победе над неугодном Слободом.

Саша Стојановић (Раднички Ниш) – Срце Нишлија! Када оно куца, и Раднички је незаустављив. Некадашњи фудбалер Ајндховена у шестом минуту је идеално центрирао на главу стрелца Булатовића, да би врло брзо и сам погодио мрежу Зечевића.

Немања Арсенијевић (Нови Пазар) – Велика радилица „плавих“ је уз Оташевића јунак победе над Војводином. Постигао је два гола, а други заслужује посебан опис. Прошао је скоро кроз Ђурића, провлачећи му лопту кроз ноге, а потом је обишао и голмана Јованића и решио питање победника на одушевљење скоро 7.000 гледалаца у Новом Пазару.

Стефан Димић (Чукарички) – Деснокрилни фудбалер „брђана“ је шансу са клупе добио тек пет минута пре краја, али то му је било довољно да постигне дебитантски погодак за апсолутни хит шампионата. Погодио је искоса са десне стране Мишићеву мрежу и донео велику радост малобројној публици на Бановом брду.

Ненад Миросављевић (Чукарички) – Као вино је искусни фудбалер. Одлично су у Чукаричком запазили на полусезони да им је потребан један искусан играч у самом шпицу и довели некадашњег играча АПОЕЛ-а и Напретка. Пропустио је на почетку меча одличну шансу, али су потом уследили гол и асистенција. Код гола је одлично реаговао на одбитак и левицом га проследио у мрежу Јавора. Када је реч о асистенцији, она је била још важнија, Освојио је главом дуел на средини терена, одиграо дупли пас са Бојићем, потом спојио Димића са голом, а та акција је била вредна три бода.