Sportal: Voždovac prekinuo crn niz, Rad nastavio

Fudbaleri Voždovca uspeli su da prekinu lošu seriju od tri uzastopna poraza.

U poslednjoj utakmici 14. kola Jelen Superlige, „zmajevi“ su u malom beogradskom derbiju na Vračaru na stadionu Obilića savladali Rad sa 2:0.

Novajlije u eliti su tako osvojile važne bodove u borbi za beg sa dna tabele, dok „građevinari“ nakon trećeg uzastopnog poraza, odnosno desetog u 14 utakmica ostaju da tavore na poslednjem mestu na tabeli sa deset bodova.

Pitanje pobednika rešeno je početkom drugog poluvremena i to u razmaku od dva minuta. Voždovčani su sa dva brza gola došli do šestog ovosezonskog trijumfa.

U 50. minutu defanzivac gostiju Slobodan Lalić najbolje se snašao u gužvi u šesnaestercu Rada, a par trenutaka kasnije, iskusni Rade Veljović sa 18 metara pogađa desni gornji ugao gola Filipa Kljajića.