Спортал: Најбољи тим 2. кола Јелен Суперлиге

Друга рунда Јелен Суперлиге Србије је иза нас, а много буре виђено је и у овом колу.

Црвена звезда је тријумфом против Јагодине резултатом 2:1 дошла до првих бодова у новом шампионату, а меч на „Маракани“ обележили су велики протести навијача црвено-белих против садашње структуре власти у Фудбалском савезу Србије. Партизан је кикснуо у Нишу против Радничког (0:0) у прелепом амбијенту „Чаира“, док је лидер првенства после два уводна кола повратник у елитни ранг Чукарички. Треба рећи и да су Брђани први пут у историји као домаћини на свом стадиону играли под рефлекторима. Ово коло обележила су кашњења појединих утакмица, све у знак протеста против председника ФСС Томислава Караџића. Пет минута касниле су утакмице Црвена звезда – Јагодина, Спартак – ОФК Београд, Раднички Ниш – Партизан и Вождовац – Војводина.

Владимир Стојковић (Партизан) – Искусни чувар мреже вратио се на гол Партизана, што је био пун погодак стручног штаба црно-белих. У не баш квалитетној игри коју је актуелни шампион приказао у Нишу, Стојковић се истакао сјајном интервенцијом спасивши макар један бод свом тиму. Још једном је показао да је, и поред ангажовања Милана Лукача, један од најбољих голмана лиге у овом моменту и битан шраф за одбрану тима из Хумске сада, када је прва опција за црту на одсуству.

Марко Вешовић (Црвена звезда) – Црногорац већ дуже време игра на позицији десног бека, и може се рећи да се потпуно уклопио. Пробијао је Јагодинце по десној страни, а у 31. минуту одлично је прошао двојицу гостујућих играча и потом центрирао, након чега је Нинковић постигао водећи гол за Звезду.

Милош Живковић (Раднички Ниш) – Штопер Нишлија одрадио је врло добар посао у дуелу са нападачима Партизана. Покривао је добро део терена који је био његово задужење, а истакао се у 85. минуту када је након ударца Фофане буквално са гол-линије избацио лопту и спасио свој тим пораза у дуелу са шестоструким узастопним прваком државе.

Младен Лазаревић (Нови Пазар) – Искусни штопер и некадашњи централни бек Земуна и Партизана напокон је заиграо за нови клуб. Деби је протекао сасвим коректно, па офанзивци Рада нису претерано ни долазили у шансе да угрозе гол домаће екипе. Лазаревић је игром у одбрани још једном показао да ће бити значајно појачање Пазарцима у борби за опстанак ове сезоне.

Стефан Ашковски (Доњи Срем) – Леви бек тима из Пећинаца још једном је потврдио свој квалитет. Играч који је на позајмици из Партизана у Доњем Срему био је међу најбољим појединцима утакмице против Јавора. Учествовао је у акцији код водећег гола Пећинчана у 14. минуту, када је шутирао по земљи, а на лопту налетео Дамјановић и спровео је у мрежу.

Милош Нинковић (Црвена звезда) – Најзад је показао због чега је доведен у Црвену звезду, односно зашто је клуб из Љутице Богдана толико инсистирао на његовом доласку. Истицао се упорношћу, жељом до понесе екипу у дуелу са Јагодином, а голови које је постигао, нарочито други, доказ су његовог неспорног квалитета. Навијачи Црвене звезде са правом од њега очекују још боље игре у наставку сезоне.

Горан Гогић (Јагодина) – Још један актер меча на „Маракани“. Одиграо је друго полувреме, својим уласком умногоме допринео да везни ред Јагодинаца загосподари у односу на домаћина, а у финишу утакмице постигао је и гол за „ћуране“. До краја меча домаћин је страховао за тријумф.

Адмир Кецап (Нови Пазар) – Најбољи играч Новог Пазара на почетку сезоне. После сјајне игре коју је пружио у дуелу са Партизаном у Хумској прошлог викенда, Кецап се истакао и фудбалским бравурама у дуелу са Радом. Публика на стадиону крај Јошанице још једном је доказала да јој је Кецап идол, а његов статус код навијача је још сигурнији након сјајног гола којим је донео сва три бода тиму против „грађевинара“.

Адам Марушић (Вождовац) – „Змајеви“ су откинули два бода Војводини. Игра коју су пружили можда је требала да им донесе и сва три бода. Један од играча који су заслужни зашто је Вождовац остао непоражен у дуелу са фаворизованим гостима из Новог Сада је и Адам Марушић. Ушао је у игру почетком другог полувремена и било му је сасвим довољно 40 минута на терену да израсте у јунака меча. Постигао гол у финишу за један бод.

Огњен Дамјановић (Доњи Срем) – Нападач Пећинчана још једном је својим голом донео вођство својој екипи. Међутим, није Доњи Срем успео да савлада Јавор (1:1). На почетку прошле сезоне био је сензационално откровење и један од најбољих играча, а иста ситуација понавља се и сада.

Миљан Миливојев (Спартак ЗВ) – Млади и талентовани нападач донео је победу Суботичанима против ОФК Београда. У не баш квалитетној представи на Градском стадиону Миливојев је шансу добио у последњих 15 минута и максимално је искористио. Представљао је константну претњу по одбрану „романтичара“, а у 81. минуту је после акције Носковића матирао немоћног Павловића за победу Спартака.