Sportal: Najbolji tim 2. kola Jelen Superlige

Druga runda Jelen Superlige Srbije je iza nas, a mnogo bure viđeno je i u ovom kolu.

Crvena zvezda je trijumfom protiv Jagodine rezultatom 2:1 došla do prvih bodova u novom šampionatu, a meč na “Marakani” obeležili su veliki protesti navijača crveno-belih protiv sadašnje strukture vlasti u Fudbalskom savezu Srbije. Partizan je kiksnuo u Nišu protiv Radničkog (0:0) u prelepom ambijentu “Čaira”, dok je lider prvenstva posle dva uvodna kola povratnik u elitni rang Čukarički. Treba reći i da su Brđani prvi put u istoriji kao domaćini na svom stadionu igrali pod reflektorima. Ovo kolo obeležila su kašnjenja pojedinih utakmica, sve u znak protesta protiv predsednika FSS Tomislava Karadžića. Pet minuta kasnile su utakmice Crvena zvezda – Jagodina, Spartak – OFK Beograd, Radnički Niš – Partizan i Voždovac – Vojvodina.

Vladimir Stojković (Partizan) – Iskusni čuvar mreže vratio se na gol Partizana, što je bio pun pogodak stručnog štaba crno-belih. U ne baš kvalitetnoj igri koju je aktuelni šampion prikazao u Nišu, Stojković se istakao sjajnom intervencijom spasivši makar jedan bod svom timu. Još jednom je pokazao da je, i pored angažovanja Milana Lukača, jedan od najboljih golmana lige u ovom momentu i bitan šraf za odbranu tima iz Humske sada, kada je prva opcija za crtu na odsustvu.

Marko Vešović (Crvena zvezda) – Crnogorac već duže vreme igra na poziciji desnog beka, i može se reći da se potpuno uklopio. Probijao je Jagodince po desnoj strani, a u 31. minutu odlično je prošao dvojicu gostujućih igrača i potom centrirao, nakon čega je Ninković postigao vodeći gol za Zvezdu.

Miloš Živković (Radnički Niš) – Štoper Nišlija odradio je vrlo dobar posao u duelu sa napadačima Partizana. Pokrivao je dobro deo terena koji je bio njegovo zaduženje, a istakao se u 85. minutu kada je nakon udarca Fofane bukvalno sa gol-linije izbacio loptu i spasio svoj tim poraza u duelu sa šestostrukim uzastopnim prvakom države.

Mladen Lazarević (Novi Pazar) – Iskusni štoper i nekadašnji centralni bek Zemuna i Partizana napokon je zaigrao za novi klub. Debi je protekao sasvim korektno, pa ofanzivci Rada nisu preterano ni dolazili u šanse da ugroze gol domaće ekipe. Lazarević je igrom u odbrani još jednom pokazao da će biti značajno pojačanje Pazarcima u borbi za opstanak ove sezone.

Stefan Aškovski (Donji Srem) – Levi bek tima iz Pećinaca još jednom je potvrdio svoj kvalitet. Igrač koji je na pozajmici iz Partizana u Donjem Sremu bio je među najboljim pojedincima utakmice protiv Javora. Učestvovao je u akciji kod vodećeg gola Pećinčana u 14. minutu, kada je šutirao po zemlji, a na loptu naleteo Damjanović i sproveo je u mrežu.

Miloš Ninković (Crvena zvezda) – Najzad je pokazao zbog čega je doveden u Crvenu zvezdu, odnosno zašto je klub iz Ljutice Bogdana toliko insistirao na njegovom dolasku. Isticao se upornošću, željom do ponese ekipu u duelu sa Jagodinom, a golovi koje je postigao, naročito drugi, dokaz su njegovog nespornog kvaliteta. Navijači Crvene zvezde sa pravom od njega očekuju još bolje igre u nastavku sezone.

Goran Gogić (Jagodina) – Još jedan akter meča na “Marakani”. Odigrao je drugo poluvreme, svojim ulaskom umnogome doprineo da vezni red Jagodinaca zagospodari u odnosu na domaćina, a u finišu utakmice postigao je i gol za “ćurane”. Do kraja meča domaćin je strahovao za trijumf.

Admir Kecap (Novi Pazar) – Najbolji igrač Novog Pazara na početku sezone. Posle sjajne igre koju je pružio u duelu sa Partizanom u Humskoj prošlog vikenda, Kecap se istakao i fudbalskim bravurama u duelu sa Radom. Publika na stadionu kraj Jošanice još jednom je dokazala da joj je Kecap idol, a njegov status kod navijača je još sigurniji nakon sjajnog gola kojim je doneo sva tri boda timu protiv “građevinara”.

Adam Marušić (Voždovac) – “Zmajevi” su otkinuli dva boda Vojvodini. Igra koju su pružili možda je trebala da im donese i sva tri boda. Jedan od igrača koji su zaslužni zašto je Voždovac ostao neporažen u duelu sa favorizovanim gostima iz Novog Sada je i Adam Marušić. Ušao je u igru početkom drugog poluvremena i bilo mu je sasvim dovoljno 40 minuta na terenu da izraste u junaka meča. Postigao gol u finišu za jedan bod.

Ognjen Damjanović (Donji Srem) – Napadač Pećinčana još jednom je svojim golom doneo vođstvo svojoj ekipi. Međutim, nije Donji Srem uspeo da savlada Javor (1:1). Na početku prošle sezone bio je senzacionalno otkrovenje i jedan od najboljih igrača, a ista situacija ponavlja se i sada.

Miljan Milivojev (Spartak ZV) – Mladi i talentovani napadač doneo je pobedu Subotičanima protiv OFK Beograda. U ne baš kvalitetnoj predstavi na Gradskom stadionu Milivojev je šansu dobio u poslednjih 15 minuta i maksimalno je iskoristio. Predstavljao je konstantnu pretnju po odbranu “romantičara”, a u 81. minutu je posle akcije Noskovića matirao nemoćnog Pavlovića za pobedu Spartaka.