Милош Џугурдић у идеалном тиму 12. кола Јелен Супер Лиге Србије

У избору најбољег тима кола, који традиционално саставља Интернет магазин Спортал, овога пута нашао се Милош Џугурдић. Место у идеалном тиму 12.  кола Јелен Супер Лиге Србије заслужио је одличном игром  на мечу Напредак – Вождовац – 0:2 (0:2).

timkola

Фудбалери Партизана све су ближе освајању јесење титуле, пошто су хет-триком Петра Шкулетица победили у Суботици у гостима Спартак у последњем мечу 12. кола Суперлиге са 3:0.

Црно-бели су на табели сада на „плус четири“ бода у односу на највећег ривала Црвену звезду која је дан раније, у суботу кикснула, освојивши само бод против Чукаричког (0:0). Велико изненађење приредили су фудбалери Доњег Срема који су на тешком гостовању успели да освоје сва три бода против ове сезоне одличне екипе новосадске Војводине. Два пута су Новосађани стизали предност ривала, али нису имали снаге за преокрет (3:2). У 12. колу Суперлиге Србије постигнуто је 16 голова, што је тачно два по мечу. По окончању ове рунде такмичења дошао је тренутак да представимо најбоље појединце овог кола.

Борис Радуновић (Рад) – Рад је направио велико изненађење у Јагодини и освојио изузетно значајна три бода у финишу јесењег дела првенства (2:0). Јагодина је тек у другом делу првог полувремена успела да успостави иницијативу, али није успела да постигне гол, а за то је међу најзаслужнијима био 18-годишњи чувар мреже који је током меча зауставио је покушаје Немање и Филипа Арсенијевића, а касније Јованчића и Филиповића.

Владимир Родић (Рад) – Фудбалери Рада победили су у гостима Јагодину са 2:0, чиме је екипа са Бањице окончала низ од три утакмице без победе и изненађујуће дошла до тријумфа над фаворизованим „ћуранима“. Рад је повео у другом минуту, а стрелац је био Никола Распоповић, после корнера који је извео Никола Родић. Десни бек био је близу и да затресе мрежу и то већ у првом минуту, али је његов ударац зауставила статива.

Милош Тинтор (Нови Пазар) – Пазарци су успели на крају да изборе бод против Борца који је водио са 2:0. У 39. минуту штопер Милош Тинтор, после једног корнера, смањио је заостатак голом са три метра након неспретне интервенције одбране Чачана. Касније, Адмир Кецап у 68. минуту донео је бод домаћину.

Никола Распоповић (Рад) – Рад је направио велико изненађење у Јагодини и освојио изузетно значајна три бода у финишу јесењег дела првенства (2:0). „Грађевинари“ су повели у другом минуту, а стрелац је био Никола Распоповић, после корнера који је извео Никола Родић. Дефанзивац екипе са Бањице главом је савладао голмана Ђуричића.

Уках Угочукву (Чукарички) – Фудбалери Црвене звезде и Чукаричког одиграли су нерешено без голова (0:0). Црвен-бели нису успели да забележе победу, иако су од 26. минута играли са играчем више, пошто је Рајко Брежанчић добио црвени картон. Дефанзивац „брђана“ осујетио је једну од најбољих шанси Звезде. У 14. минуту Нејц Печник је имао одличну прилику, шутирао са око седам метара и савладао голмана Немању Стевановића, али је лопту с гол линије клизећим стартом склонио Уках Угочукву.

Александар Станисављевић (Доњи Срем) – Изненађење кола приредио је Доњи Срем, који је у Новом Саду савладао Војводину са 3:2. Један од јунака са „Карађорђа“ био је и левокрилни везиста Пећинчана. У 62.минуту после акције Крунића и прецизног ударца Станисављевића, гости са „Суваче“ повели су са 2:1.

Дино Шарац (Доњи Срем) – Доњи Срем је изненађујуће победио Војводину са 3:2. Први гол постигнут је у 41. минуту меча, а стрелац је након изузетно прецизног ударца искоса са леве стране био офанзивни везиста Дино Шарац. Ђуро Зец (Доњи Срем) – Егзекутор за тријумф Сремаца на „Карађорђу“ (3:2). У 77.минуту утакмице постигао је гол за победу. Шутирао је са неких петнаестак метара и погодио леви доњи угао гола домаћина.

Славиша Стојановић (Борац) – Две лоше интервенције одбране Новог Пазара коштале су их два примљена гола. Оба поготка постигао је нападач Саша Стојановић. Он се први пут уписао у листу стрелаца у петом минуту, а четири минута касније повисио је на 2:0.

Милош Џугурдић (Вождовац) – Фудбалери Вождовца победили су у Крушевцу екипу Напретка са 2:0. Београђани су већ после нешто више од 20 минута игре имали два гола предности, које су сачувао до краја утакмице. Најзаслужнији за важну победу „змајева“ у борби за опстанак био је нападач Милош Џугурдић, који је постигао први и асистирао за други погодак Давора Шкерјанца.

ЈСЛ 12. коло: Напредак – Вождовац 0:2 (0:2) – Џугурдић 23. минут

ЈСЛ 12. коло: Напредак – Вождовац 0:2 (0:2) – Шкерјанц 27. минут

Петар Шкулетић (Партизан) – „Хет-трик“ у Суботици. Фудбалери Партизана победили су у Суботици Спартак са 3:0, у последњој утакмици 12. кола Суперлиге Србије и стекли четири бода предности у односу на другопласирану Црвену звезду. Сва три гола у Суботици постигао је Петар Шкулетић, у 33, 80. и 81. минуту. Нападач црно-белих сада је са 11 голова први стрелац Суперлиге Србије.