Miloš Džugurdić u idealnom timu 12. kola Jelen Super Lige Srbije

10/11/2014Uncategorized, VESTI

U izboru najboljeg tima kola, koji tradicionalno sastavlja Internet magazin Sportal, ovoga puta našao se Miloš Džugurdić. Mesto u idealnom timu 12.  kola Jelen Super Lige Srbije zaslužio je odličnom igrom  na meču Napredak – Voždovac – 0:2 (0:2).

timkola

Fudbaleri Partizana sve su bliže osvajanju jesenje titule, pošto su het-trikom Petra Škuletica pobedili u Subotici u gostima Spartak u poslednjem meču 12. kola Superlige sa 3:0.

Crno-beli su na tabeli sada na „plus četiri“ boda u odnosu na najvećeg rivala Crvenu zvezdu koja je dan ranije, u subotu kiksnula, osvojivši samo bod protiv Čukaričkog (0:0). Veliko iznenađenje priredili su fudbaleri Donjeg Srema koji su na teškom gostovanju uspeli da osvoje sva tri boda protiv ove sezone odlične ekipe novosadske Vojvodine. Dva puta su Novosađani stizali prednost rivala, ali nisu imali snage za preokret (3:2). U 12. kolu Superlige Srbije postignuto je 16 golova, što je tačno dva po meču. Po okončanju ove runde takmičenja došao je trenutak da predstavimo najbolje pojedince ovog kola.

Boris Radunović (Rad) – Rad je napravio veliko iznenađenje u Jagodini i osvojio izuzetno značajna tri boda u finišu jesenjeg dela prvenstva (2:0). Jagodina je tek u drugom delu prvog poluvremena uspela da uspostavi inicijativu, ali nije uspela da postigne gol, a za to je među najzaslužnijima bio 18-godišnji čuvar mreže koji je tokom meča zaustavio je pokušaje Nemanje i Filipa Arsenijevića, a kasnije Jovančića i Filipovića.

Vladimir Rodić (Rad) – Fudbaleri Rada pobedili su u gostima Jagodinu sa 2:0, čime je ekipa sa Banjice okončala niz od tri utakmice bez pobede i iznenađujuće došla do trijumfa nad favorizovanim „ćuranima“. Rad je poveo u drugom minutu, a strelac je bio Nikola Raspopović, posle kornera koji je izveo Nikola Rodić. Desni bek bio je blizu i da zatrese mrežu i to već u prvom minutu, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Miloš Tintor (Novi Pazar) – Pazarci su uspeli na kraju da izbore bod protiv Borca koji je vodio sa 2:0. U 39. minutu štoper Miloš Tintor, posle jednog kornera, smanjio je zaostatak golom sa tri metra nakon nespretne intervencije odbrane Čačana. Kasnije, Admir Kecap u 68. minutu doneo je bod domaćinu.

Nikola Raspopović (Rad) – Rad je napravio veliko iznenađenje u Jagodini i osvojio izuzetno značajna tri boda u finišu jesenjeg dela prvenstva (2:0). „Građevinari“ su poveli u drugom minutu, a strelac je bio Nikola Raspopović, posle kornera koji je izveo Nikola Rodić. Defanzivac ekipe sa Banjice glavom je savladao golmana Đuričića.

Ukah Ugočukvu (Čukarički) – Fudbaleri Crvene zvezde i Čukaričkog odigrali su nerešeno bez golova (0:0). Crven-beli nisu uspeli da zabeleže pobedu, iako su od 26. minuta igrali sa igračem više, pošto je Rajko Brežančić dobio crveni karton. Defanzivac „brđana“ osujetio je jednu od najboljih šansi Zvezde. U 14. minutu Nejc Pečnik je imao odličnu priliku, šutirao sa oko sedam metara i savladao golmana Nemanju Stevanovića, ali je loptu s gol linije klizećim startom sklonio Ukah Ugočukvu.

Aleksandar Stanisavljević (Donji Srem) – Iznenađenje kola priredio je Donji Srem, koji je u Novom Sadu savladao Vojvodinu sa 3:2. Jedan od junaka sa „Karađorđa“ bio je i levokrilni vezista Pećinčana. U 62.minutu posle akcije Krunića i preciznog udarca Stanisavljevića, gosti sa „Suvače“ poveli su sa 2:1.

Dino Šarac (Donji Srem) – Donji Srem je iznenađujuće pobedio Vojvodinu sa 3:2. Prvi gol postignut je u 41. minutu meča, a strelac je nakon izuzetno preciznog udarca iskosa sa leve strane bio ofanzivni vezista Dino Šarac. Đuro Zec (Donji Srem) – Egzekutor za trijumf Sremaca na „Karađorđu“ (3:2). U 77.minutu utakmice postigao je gol za pobedu. Šutirao je sa nekih petnaestak metara i pogodio levi donji ugao gola domaćina.

Slaviša Stojanović (Borac) – Dve loše intervencije odbrane Novog Pazara koštale su ih dva primljena gola. Oba pogotka postigao je napadač Saša Stojanović. On se prvi put upisao u listu strelaca u petom minutu, a četiri minuta kasnije povisio je na 2:0.

Miloš Džugurdić (Voždovac) – Fudbaleri Voždovca pobedili su u Kruševcu ekipu Napretka sa 2:0. Beograđani su već posle nešto više od 20 minuta igre imali dva gola prednosti, koje su sačuvao do kraja utakmice. Najzaslužniji za važnu pobedu „zmajeva“ u borbi za opstanak bio je napadač Miloš Džugurdić, koji je postigao prvi i asistirao za drugi pogodak Davora Škerjanca.

JSL 12. kolo: Napredak – Voždovac 0:2 (0:2) – Džugurdić 23. minut

JSL 12. kolo: Napredak – Voždovac 0:2 (0:2) – Škerjanc 27. minut

Petar Škuletić (Partizan) – „Het-trik“ u Subotici. Fudbaleri Partizana pobedili su u Subotici Spartak sa 3:0, u poslednjoj utakmici 12. kola Superlige Srbije i stekli četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu. Sva tri gola u Subotici postigao je Petar Škuletić, u 33, 80. i 81. minutu. Napadač crno-belih sada je sa 11 golova prvi strelac Superlige Srbije.