Милинковић: Покушаћемо да у реваншу будемо бољи

У првој утакмици полуфинала Купа Србије, одиграној на Бановом брду, Чукарички је савладао Вождовац резултатом 2:0.

Оба гола постигао је Ненад Миросављевић у првом полувремену, и то у 15. и 39. минуту. У другом полувремену „брђани“ су успорили ритам, а Вождовац је кренуо офанзивније. Најизгледнију шансу за „змајеве“ имао је Милан Јокић пет минута пред крај меча шутирао са ивице казненог простора, али је голман Чукаричког успео да сачува своју мрежу.

Након ове утакмице шеф стручног штаба Вождовца Зоран Милинковић није био задовољан како су његови играчи ушли у меч:

–          Јако смо слабо одиграли прво полувреме. Те слабости је Чукарички претворио у два гола и остварио још добрих шанси. А зашто смо овако слабо ушли у игру не могу одмах да дам одговор. Један од разлога је и што имамо проблем да се адаптирамо на мекшу подлогу. – рекао је Милинковић, а затим и прокоментарисао друго полувреме – Тражили смо се, „бацили“ смо прво полувреме, а у наставку смо покушали да се побољшамо изменама, дошли смо до коректног нивоа игре, али ни то није било довољно да дамо гол који би повећао наше шансе. Пред сам крај лепа акција и шут Јокића, али није било довољно за погодак. Покушаћемо да у реваншу поправимо утаисак – закључио је Милинковић.

Са друге стране шеф струке Чукаричког Владан Милојевић био је задовољан што његова екипа има предност од два гола пред реванш, али истиче да још ништа није готово:

–          Мислим да су шансе и после овог меча 50-50. Ово је било тек прво полувреме. Говорио сам и пре ове утакмице да је Вождовац једна јако добра, дисциплинована и компактна екипа – рекоа је Милојевић.

Реванш меч играће се на стадиону Вождовца у среду 8. априла.