Блиц: Одита и Бабовић за прве бодове Вождовца

У првим мечевима 7. кола Јелен Суперлиге, Вождовац је са 2:0 савладао Младост, Доњи Срем је био бољи од крагујевачког Радничког (1:0), а Спартак од нишког (1:0). Чукарички је био најефикаснији, пошто је на Врачару победио екипу Рада са 3:1.

После серије од чак шест пораза, фудбалери Вождовца су против Младости дошли до првенца, за који су се побринули Одита и Бабовић. Прво је бивши капитен Партизана асистирао Нигеријцу у 4. минуту, да би у 74. сам затресао мрежу за прва три бода у Суперлиги, када му је Одита проследио лопту.

Спартак је навикао на неефикасне мечеве од почетка сезоне, само је у прошлом колу претрпео дебакл од Војводине са 5:2, да би сада у Суботици срушио нишки Раднички голом Милића већ у 6. минуту.

Рад је на стадиону Обилића дочекао тим Чукаричког, који је головима Игора Матића водио са 2:0 од 48. минута. „Грађевинаре“ је у меч вратио Славко Перовић ударцем главом, али је Игор Матић посло погодака дошао и до асистенције, упосливши Славољуба Срнића за великих 3:1 само осам минута пре краја утакмице.

Након лекције од Партизана, Раднички из Крагујевца гостовао је Доњем Срему, ком је трећи тријумф у сезони донео Александар Станисављевић из слободног ударца у 75. минуту.