ФК ВОЖДОВАЦ – ФК ШАХТЈОР 1:2 (0:1)

У другом мечу данашњег дана, Змајеви су играли са вицешампионом Белорусије.

Стрелци: Лисакович у 13. и Лаптев у 54. минуту за Шахтјор, а Дражић за Вождовац у 78.минуту.

ФК Вождовац: ПОПОВИЋ, ПУТИНЧАНИН, МИХАЈЛОВ, СИНЂИЋ, ФИЛИПОВИЋ, ПАВЛОВИЋ, ЈЕШИЋ, КРАСИЋ, АСАНИ, ЗЕЦ И ДРАЖИЋ.

ФК Шахтјор: БУШМА, БУРКО, ЈАНУШЕВИЧ, РИБАК, ПОЗЊАК, КОВАЛЕВ, ОЛЕХНОВИЧ, АЛЕКСИЈЕВИЧ, ЛИСАКОВИЧ, ЈАЊУШ, ХИЖНИЧЕНКО.

Почетак првог дела игре је протекао у изједначеној игри. Екипа Шахтјора је из једног јединог шута успела да постигне гол, а стрелац је био Лисакович у 13. минуту на асистенцију Олехновича. Затим Вождовац преузима иницијативу и држи током целог првог дела, али без правих шанси које би донеле резултатски егал Змајевима.

Друго полувреме је кренуло у истом ритму и расположењу као и прво. Ипак неспоразум наших играча на ивици шеснаестерца, пружио је Белорусима нову прилику коју користе и долазе до вођства од 2:0, а стрелац је био Лаптев након паса Хишчиженка.

У другом полувремену је Вождовац опет био конкретнији и напади Змајева су уродили плодом у 78.минуту. Капитен Павловић се нашао у улози асистента, а Дражић је био реализатор. Лепо је успео нападач Вождовца да превари чувара и да постави коначан резултат.

По приказаној игри, стиче се утисак да је Вождовац незаслужено поражен.