ФК ВОЖДОВАЦ – АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 4:2 (2:0) – НОВА ПОБЕДА ЗМАЈЕВА

Фудбалери Вождовца су по победили у другом контролном мечу на припремама у Анталији.

ФК ВОЖДОВАЦ – АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 4:2 (2:0)

Стрелци: Георгијевић u 22. i 55. минуту, Марковић у 44. минуту и Ћирковић у 54 минуту за Вождовац, а Доруев у 75. и Нацевски у 80. минуту из једанаестерца за Академију Пандев.

FK Вождовац: МИЛОШЕВИЋ (ЧАРАПИЋ), ЋИРКОВИЋ, ГАЈИЋ, ИВКОВИЋ, БЛАГОЈЕВИЋ, ПЕТРОВИЋ (ДАМЈАНОВИЋ), СРЕЋКОВИЋ, ДУРОЊИЋ, МАРКОВИЋ,  СТУПАРЕВИЋ И ГЕОРГИЈЕВИЋ.

Академија Пандев: ИСТАТОВ, МАРКОВ, АТАНАСКОСКИ, ДИМОВ, ВАРЕЛОВСКИ, ИВАНОВ, АТАНАСОВ, ПАНДЕВ, СТОИЛОВ, ТРАПАНОВСКИ, БАЛДОВАЛИЕВ. На клупи су били: НИКОЛОВ, МАНЕВСКИ, МИШОВ, НАЦЕВСКИ, КОЧОВСКИ, ТОМОВСКИ, ДЕСПОТОВСКИ, БАГАШОВСКИ, ЈОВАНОВ, МИЛОВАНОВИЋ О ДОРИЕВ.

Вождовац од старта презима иницијативу. У петом минуту Георгијевић је имао лепу шансу, али је за мало био непрецизан.

У 12. минуту, одличан ударац је извео и Марковић, али је голман Истатов одлично интервенисао.

У 22. минуту гол за Вождовац! Напади су уродили плодом. Одлична акција целог тима је резултирала голом. Голман Милошевић је покренуо акцију, предао Гајићу који прослеђује Ћирковићу. Ћирковић је одиграо дупли пас са Георгијевићем, те одличан пас у простор за Марковића. Сјајан центаршут Марковића и још боља интервенција Георгијевића, који перфектним ударцем главом у паду матира голмана Истатова.

Распламсала се игра и након грешке Дуроњића на средини терена, играчи македонског тима су имали шансу, али је пречка била на страни Вождовца.

Вождовац је тотално доминантан и након шансе македонске екипе, а таква игра је довела до нове промене резултата.

Гол за Вождовац у 44. минуту. Првенац новајлије Марковића. Дуроњић је лепо пресекао једну акцију на шеснаестерцу Академије Пандев, те упослио репрезентативца Ћирковића. Ћирковић још боље упошљава Срећковића који је је у прилици за шут, што и користи, голман Истатов кратко одбија лопту, а целу акцију лепо прати Марковић и са пет метара рутински шаље лопту у гол.

Какав сјајан почетак Вождовца у другом полувремену.

Само што је кенуо други део и имамо прилике да видимо нова радовања Змајева.

Акцију коју је започео Петровић у 54.минут, наставио је Георгијевић који лепо асистира Ћирковићу за још једну рутинску егзекуцију и леп погодак државног репрезентативца.

Само минут касније Вождовац повећава предност на 4:0. Срећковић је феноменално упослио Георгијевића за још један мајсторски гол у мрежи македонске екипе.

У 60. минуту шанса и за Академију Пандев. Ослободили су се притиска играчи македонске екипе. Прилику је имао Сашко Пандев, рођени брат Горана Пандева, али Милошевић је сигуран на голу Змајева.

Ипак Академија Пандев смањује резултат у 75. минуту. Стрелац је Доруев.

Од 75. минута у игри су и Чарапић, који је заменио Милошевића и Дамјановић који је ушао уместо Петровића. Вождовац је наставио са акцијама и био доминантнији , те имао више лопту у свом поседу, али играчи Академије Пандев су чекали своју нову шансу.

У 80. минуту гужва пред голом Вождовца, нападач македонске екипе је био у дуелу са голманом Чарапићем, а судија је досудио најстрожу казну. Ривал долази до новог гола, а стрелац је био Нацевски и на тај начин поставио коначан резултат.

Наредни меч фудбалери Вождовца играју у 15 часова против екипа Шахтјора из Солигорска.