ŽURNAL: PREOKRET PARTIZANA, VOŽDOVAC PROMAŠIVAO ZICERE, PA SUROVO KAŽNjEN (VIDEO)

05/04/2017U MEDIJIMA

Imao je Voždovac sve u svojim rukama, vodio sa 1:0, propustio nekoliko zicera, a na kraju je surovo kažnjen eliminacijom iz Kupa, Partizan će ipak braniti trofej.

Voždovac – Partizan 1:2 (1:0)

Strelci: 1:0 – Srećković u 41, 1:1 – Đurđević u 80, 1:2 – Leonardo u 90. minutu.

Stadion: Voždovca. Gledalaca: 500. Sudija: Dragan Čolović (Raška). Pomoćnici: Vladimir Jovanović (Čačak) i Nemanja Petrović (Užice).

VOŽDOVAC: Popović, Ćirković, Putinčanin, Filipović, Ivković, Mihajlov, Pavlović, Petrović (od 81. Marinković), Srećković (od 74. Duronjić), Georgijević, Ješić.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Everton, Kosović, Janković (od 85. Ilić), Leonardo (od 90+3. Jevtović), Đurđević, Tavamba (od 54. minuta Đuričković).

Prva prilika viđena je šestom minut, zapretili su domaći. Georgijević je pokušao udarcem iz velike udaljenosti, sa više od 25 metara, ali je bio neprecizan.

Sedam minuta kasnije ponovo šansa za Voždovac i ponovo u centru pažnje Georgijević. Probao je ovoga puta posle kornera, ali je lopta posle njegovog šuta otišla visoko preko gola Partizana.

Tek u 18. minutu prva ozbiljnija situacija pred golom Zmajeva. Leonardo je šutirao, na odbijenu loptu natrčali su Đurđević i Tavamba, ali su i njihove pokušaje domaći izblokirali.

Neverovatna scena u 25. minutu. Umesto vođstva ofsajd za Partizan. Posle kornera koji je sa leve strane izveo Janković, loptu je sjajno glavom zahvatio Ostojić, ona je išla gotovo u rogalj gola domaćih, ali ju je na gol-liniji glavom u skrenuo Đurđević, koji je pritom bio u ofsajd poziciji.

Dva minuta kasnije ponovo prilika za crno-bele. Leonardo je petom odlično asistirao Miletiću, ovaj je šutirao, ali je izblokiran, lopta je potom došla do Đurđevića, koji je ponovo bio u ofsajdu i ponovo je isuviše burno reagovao.

U finišu prvog poluvremena Voždovac je poveo. Lako je po levoj strani Ćirković prošao Miletića, ušao je u šesnaesterac i potom maestralno asistirao Srećkoviću, kojem nije bilo teško da loptu sprovede u tada već praznu mrežu – 1:0.

U 45. minutu još jedan zicer za Voždovac. Ješić je umakao odbrani Partizana, izašao je u situaciju „jedan na jedan” sa Kljajićem, ali je šutirao pored gola.

Nije mnogo želeo da čeka Marko Nikolić, očigledno nezadovoljan dešavanjima na terenu, te je u 54. minutu izvršio prvu izmenu, van terena je izašao Tavamba, šansu je dobio Petar Đuričković.

Kakvu priliku je Voždovac imao u 60. minutu! Poigravao se Everton, izgubio je loptu, tačnije oteo mu je Georgijević, koji je izašao oči u oči sa Kljajićem i uspeo je da uradi ono što je teže, da promaši gol!

Mogao je Partizan vrlo lako da izjednači pet minuta kasnije. Janković je iskosa sa leve strane poslao odličan centaršut, Ostojić je bio najviši u skoku, ali je Popović sjajno odbranio.

U 70. minutu ponovo zicer za Voždovac. Georgijević je driblingom „bacio na zemlju” Milenkovića, ostao je sam ispred Kljajića, šutirao, ali je golman Partizana sjajno odbranio nogom.

Crno-beli su u 80. minutu kaznili sve promašaje Voždovčana. Sudija je svirao indirektan udarac na deset metara od gola domaćih, usledili su protesti igrača pod komandom Ilije Stolice, ali uzalud.

Leonardo je kratko odigrao do Đurđevića, koji je šutirao i uz dosta sreće postigao pogodak za izjednačenje – 1:1.

Ako je Voždovac oštećen za indirekt posle kojeg je Partizan izjednačio, čini se da su i crno-beli imali šta da prigovore arbitrima posle situacije u 87. minutu, kad je Stojanović oborio Ostojića u šesnaestercu.

Kakvu priliku je imao Partizan u 88. minutu. Kosović je primio loptu u šesnaestercu, ona mu je u prvi mah malo pobegla, ali je uspeo da je vrati do Ilića, kapiten je odmah proigrao crnogorskog reprezentativca, koji je promašio zicer sa šest metara.

Preokret u 90. minutu. Akciju je povukao Leonardo, koji je dodao do Đurđevića, ovaj je šutirao, lopta se od Mihajlova odbila do Brazilca, kojem nije bilo teško da neometan savlada Popovića – 1:2.

Semafor četvrtfinala Kupa Srbije:
Voždovac – Partizan 1:2 (Srećković 41 – Đurđević 80, Leonardo 90)
18,00: Sloboda – Čukarički
18,00: Vojvodina – Borac
19,00: Crvena zvezda – Mladost
Napomena: Prve utakmice polufinala zakazane su za 26. april, a revanši su 10. maja. Meč za trofej odigraće se 27. maja u Novom Sadu.