ŽURNAL: DUEL NA DUŠANOVCU ODLUČEN ZA TRI MINUTA

02/04/2017U MEDIJIMA

Voždovac – Vojvodina 4:1 (2:0)

Beograd – Stadion: Voždovca. Gledalaca: 1.000. Sudija: Petar Piper (Čačak). Pomoćnici: Vladimir Jovanović (Čačak) i Marjan Janković (Petrovac na Mlavi). Žuti kartoni: Marinković, Nikolić, Ivković (Voždovac). Crveni Karton: Bogdan Planić (Vojvodina) u 33. minutu. Strelci: 1:0 Nikolić u 34, 2:0 Krasić u 36, 2:1 Trujić u 75, 3:1 Zec u 85, 4:1 Dražić u 90+1 minutu.

VOŽDOVAC: Popović, Putinčanin, Ivković, Sinđić, Filipović, Pavlović, Zec, Marinković (od 63. Ješić), Nikolić (od 83. Petrović), Krasić (od 72. Ćirković), Dražić.

VOJVODINA: Rockov, Lakićević, Planić, Puškarić, Antić, Kovačević (od 46. F. Babić), Vukasović, Meleg (od 46. Paločević), S. Babić, Knežević (od 63. Trujić), Malbašić.

Dva minuta iz sredine prvog poluvremena, tokom kojih su zaradili jednog igrača, pa preko Nikolića i Krasića i dva gola više, Zmajevima je bilo dovoljno da dođu do odlučujuće prednosti. Kada se hrabri, uporni rival i vratio u meč, Zec i Dražić odneli su dilemu – 4:1.

Na takav ishod, svakako, nije mirisalo od početka. Da je Vojvodina u početnom delu igre bila konkretnija, videlo se i kada se Meleg, na asistenciju Lakićevića, ušetao u šesnaesterac i prizemnim udarcem naciljao bližu stativu još jednom sigurnog čuvara mreže.

Nakon dodavanja Siniše Babića i nespretne reakcije odbrane Zmajeva, još bliže golu prišao je Kovačević, ali se Popović uspešnim blokom ponovo istakao.

Domaćinu je omogućio da, na ime promašaja rivala, sprovede surovu, duplu kaznu.

Prvo je u 33. minutu, posle Marinkovićeve lopte u prostor, Planić startom sleđa na ulasku u šesnaesterac srušio nadirućeg Dražića i zaradio direktan crveni karton, što je bio preduslov za minut kasniji i još teži udarac. Prelepim projektilom iz slobodnjaka, začinjenim efeom, Nemanja Nikolić, reprezentativac Crne Gore, pogodio je dalji, gornji levi  ugao nemoćnog Rockova – 1:0.

Koliki je to šok bio za do tada razmahane goste iz Novog Sada, najbolje se moglo videti samo dva minuta kasnije, pošto je hladnom tuširanju dodat i led. Posle dijagonale Zeca sa gotovo polovine terena, Krasić je hirurškim zahvatom zdesna, iz nezavidnog ugla, proturio loptu kraj suprotne stative golmana Rockova – 2:0.

Da će gosti u nastavku učiniti sve ne bi li se vratili u igru jasno su sugerisale izmene, ali i činjenica da je sveže utrčali Paločević silovitim udarcem sa preko 20 metara zatresao stativu bivšeg kluba.

Nakon kratkog odgovora Zeca, kojim je Rockov primoran na dobru intervenciju, Vovjođani su nastavili da grabe napred, sve do 75. minuta i – mata u dva poteza.

Vrhunskom prizemnom loptom, Malbašić je tada u prvi plan izbacio Trujića, koji je nakon sprinta hladnokrvnom realizacijom smestio loptu pored nemoćnog Popovića, za 2:1 i povratak nade.

Mogla se osetiti i samo tri minuta kasnije, kada je Trujić uzvratio Malbašiću za asistenciju, ali je udarac koji je usledio sa ivice kaznenog prostora bio za malo neprecizan!

Za puni povratak sa igračem više, ipak, do kraja nije bilo snage, niti je Voždovčanima padalo na pamet da ga dozvole. Naprotiv, nakon kornera iz 85. minuta, odnosno kratkog Sinđićevog potkopavanja lopte, Zec je iz gužve našao put do mreže i mira – 3:1.

A, da pobeda na kraju velike borbe bude i ubedljivija, u nadoknadi vremena postarao se razigrani Dražić, u teškom izboru i igrač meča – 4:1.