ВЕСТИ – Вождовац бољи од Партизана, Спартак близу Европе

Вождовац бољи од Партизана, Спартак близу Европе

Фудбалери Вождовца савладали су Партизан код куће после преокрета 2:1, у претпоследњем колу плеј-офа Суперлиге Србије.

Змајеви су до тријумфа дошли за два минута, а стрелци су били Андрија Луковић из пенала у 76. и Ален Машовић у 78. Претходно је црно-беле у вођство довео Марко Јевтовић у 52. минуту.

Тренер Партизана Мирослав Ђукић на терен је послао измењен састав, у тиму су били млади Страхиња и Ђорђе Јовановић и Јури Валкулко, што се осетило на терену. Домаћи тим је био конкретнији током првих 45 минута, а најагилнији је био Луковић. Бивши играч Црвене звезде је пропустио најбољу шансу у првом делу пошто је погодио пречку, да би у још неколико наврата био опасан по Јовичића.

У других 45 минута, Партизан је заиграо боље и из такве игре дошао до вођства – Срећковић је оборио Kосовића у шеснаестерцу, судија Пипер је показао на пенал одакле је прецизан био Јевтовић. Ипак, у наставку је Вождовац показао конкретнију игру и средином тог дела дошао до преокрета и тријумфа. Пеналу Луковића је претходио фаул Урошевића над Машовићем, да би два минута касније Машовић после соло продора поставио коначан резултат.

Змајеви су сада пети са 33 бода, док је Партизан, којем је то трећи пораз у плеј-офу, остао други са 40.

У другом мечу, суботички Спартак је савладао Раднички 2:0, уз два гола из пенала, у директном дуелу за евро-сцену и тиме коло пре краја практично обезбедио пласман у квалификације за Лигу Европе. Суботичани су остали трећи на табели са 37 бодова и у последњем мечу против Партизана неопходан им је бод да би сезону завршили на том месту, док је Раднички четврти са 34.