BUTASPORT: ŠAMPION RUSIJE U NAJJAČEM SASTAVU: Odlični Voždovac pao u finišu

02/07/2017U MEDIJIMA

„Zmajevi“ odigrali egal utakmicu sa Spartakom iz Moskve u Austriji, ali ipak nisu izdržali do kraja.

Fudbaleri Voždovca poraženi su u prvoj pripremnoj utakmici od šampiona Rusije, ekipe Spartaka iz Moksve (3:2).

Izabranici Ilije Stolice ravnopravno su odigrali utakmicu sa znatno skupljim timom, koji će ove sezone igrati u Ligi šampiona. Moskovljani su izašli u najjačem sastavu, a sama činjenica da u ekipi imaju igrača vrednog 20.000.000 evra, reč je o Kvinsiju Promesu koji je danas od starta susreta bio u timu.

Spartak je do vođstva stigao u 4. minutu nakon centaršuta Adriana loptu je u mrežu glavom zakucao Ze Luis. Moskovljani su prednost povećali u 12. minutu nakon što je Adriano iskoristio kiks golmana Zorana Popovića.

U 17. minutu susreta Voždovac smanjuje rezultat preko Zeca koji je bio na pravom mestu nakon što je Ješić odlično izveo udarac iz ugla.

Do izjednačenja izabranici Ilije Stolice stižu u 42. minutu preko Dražića koji je sjajnim driblingom i solo prodorom iznenadio odbranu Moskovljana i zatresao mrežu sa pet metara.

Na odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom, a u nastavku je Voždovac znao da zapreti, ali je završnica pripala Spartaku koji je u 85. minutu preko Ananidze udarcem sa 15 metara postavio konačan rezultat Voždovac – Spartak 2:3.

Voždovac – Spartak (Moskva) 2:3

Strelci: Zec u 17. i Dražić u 42. za Voždovac, a Ze Luis u 4, Adriano u 12. i Ananidze u 85. minutu za Spartak.

Sportska centar Vilah, Austrija. Crveni kartoni: Marko Gajić (Voždovac) i Ze Luis (Spartak) u 79. minutu.

VOŽDOVAC: Popović, Putinčanin, Mihajlov, Ivković, Blagojević, Pavlović, Ješić, Petrović, Duronjić, Dražić, Zec. Igrali su još: Milošević, Gajić, Ćirković, Stuparević, Srećković, Mašović, Račić, Bigović.

SPARTAK: Rebrov, Ešćenko, Boketi, Šćerbakov, Tigiev, Fernando, Popov, Bakaev, Promes, Ze Luis, Luis Adriano. Igrali su još: Selihov, Taski, Mamin, Šanbiev, Lentev, Samsonov, Ananidze, Davidov, Sambu.

Pobedu Spartaku doneo je Ananidze četiri minuta pre kraja.

Naredni meč Voždovac igra za tri dana protiv hrvatskog Rudeša.

Voždovac: Popović, Putinčanin, Mihajlov, Ivković, Blagojević, Pavlović, Ješić, Petrović, Duronjić, Dražić, Zec. Igrali su još: Milošević, Gajić, Ćirković, Stuparević, Srećković, Mašović, Račić, Bigović.
Spartak: Rebrov, Ešenko, Boketi, Šerbakov, Džigijev, Fernando, Bakaev, Popov, Promes, Ze Luis, Luic Adriano.