ИГРАЧ KОЛА: ШЕСНАЕСТОГОДИШЊАK НАЈОПАСНИЈИ “ЗМАЈ“ У ПОБЕДИ НАД ШАМПИОНОМ

Најбољи играч 4.кола Супер лиге Србије у сезони 2017/18 према избору наше редакције је Филип Ступаревић, стрелац првог поготка за Вождовац у изненађујућој победи над екипом Партизана.

Одиграно је и 4.коло Супер лиге Србије, а да све не буде у складу са очекивањима побринули су се фудбалери Вождовца који су након фантастичне игре и велике борбе успели да направе изненађење и савладају актуелног шампиона, екипу Партизана. Разиграни ’’змајеви’’ у потпуности су надиграли црно-беле и у Хумској заслужено славили резултатом 1:3(1:2). Тешко је било издвојити најбољег играча у екипи која је функционисала готово савршено у свим линијама, од сигурног голмана Зорана Поповића, штопера Саше Ивковића и Милоша Михајлова, преко искусних Марка Путинчанина и Милоша Павловића, па све до ’’дечурлије’’ у нападу, Борка Дуроњића, Николе Срећковића и Филипа Ступаревића. Ипак, овај последњи је дечак од само шеснаест година и још мање наступа у суперлигашком друштву, па су његова бриљантна игра и фантастичан погодак који је постигао пресудли да понесе епитет најбољег играча овог првенственог кола.

Почетак утакмице није указивао на то да ће се шампионски тим црно-белих наћи на правим мукама. Играо се 7.минут када је након казненог ударца због фаула над Марком Јанковићем у шеснаестерцу гостију Урош Ђурђевић довео свој тим у вођство. Ипак, већ у 8.минуту ’’змајеви“ су стигли до изједначења, након дуге лопте послате ка Филипу Ступаревићу и његове фантастичне реакције којом је преварио и свог чувара Лазара Ћирковића и голмана Филипа Kљајића. То као да је додатно подигло ниво самопоуздања у гостујућем тиму који је заиграо још чвршће и офанзивније и већ у 38.минуту потпуно преокренуо резултат. Никола Срећковић је одлично прошао по десној страни и упутио центаршут ка Борку Дуроњићу, голман црно-белих је само дотакао ту лопту, а млади нападач је сјајно, из не баш савршене позиције, лопту послао у мрежу домаћег тима. У другом полувремену црно-бели су успели да успоставе равнотежу и створе нешто више шанси, али нису успевали да стигну до изједначења. Kада је публика на стадиону очекивала још јачи притисак у финишу и резултатски преокрет уследио је нови шок. Играо се 88.минут када је резервиста Небојша Гаврић одузео једну лопту на средини терена и проследио је до другог резервисте, Александра Јешића, а овај након продора ка голу фантастичним ударцем са ивице шеснаестерца ставио тачку на велику победу свог тима.